BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Apie dantų protezavimą

Bendrai sakant, dantu protezavimas yra kramtymo funkcijos atstatymas. Jeigu jūs negalėjote valgyti, nes jums nuskilo dantys, tuomet jums reikalingas kažkoks protezas. Ką svarbu žinoti apie dantų protezavimą kiekvienam žmogui?

Kodėl būtina atstatyti kramtymo funkcijąd

Pirmiausia yra daug priežasčių, dėl kurių yra sveika atstatyti kramtymo funkciją ir dantu protezavimas gali tai padaryti. Taip pat yra priežasčių, kurios yra labiau psichologinės arba susijusios su komfortu, diskomfortu. Dėl jų taip pat dantu protezavimas kaina ir paskirtimi turėtų būti svarbus kiekvienam žmogui. Fiziškai svarbu, kad būtų atstatomi dantys, nes kitaip jie yra nebenaudojami kramtymo procese. Mes visi turime standartinį kramtymo rinkinį - savo dantis, išdygusius apatiniame ir viršutiniame žandikaulyje. Visi jie, išskyrus protinius dantis, kurie dažniausiai ir būna pašalinami, reikalingi tam, kad galėtume sukramtyti maistą. Iltiniai dantys padeda jį atplėšti, kai būna sunkiausias kąsnis. Tačiau iltys nėra tokios didelės kaip pas žvėris - plėšrūnus, taigi, negalima ir sakyti, kad čia jau yra didžiausias mūsų dantų pavojingumas. Visi dantys viršuje turi savo „atramas” arba porininkus apačioje ir atvirkščiai. Burnos ir kramtymo sistemoje vyrauja simetrija ir harmonija. Jeigu kažkur vienas dantys išeina iš naudojimo, tuomet atsiranda disbalansas. Staiga apatinis arba viršutinis dantys praranda savo atramą, savo porininką. Taip pat atsitinka taip, kad ne vienodai ima pasiskirstyti kramtymo krūvis ant visos dantų grupės. Ir galiausiai kažkam tenka dvigubai daugiau darbo. Natūralu, kad tas, kas kramto daugiau negu priklauso, ima labiau nusidėvėti. Tačiau šiuolaikiniai dantu protezavimo budai gali atstatyti pilną kramtymo funkciją ir tas kramtymo krūvis ir vėl bus toks, koks buvo ir anksčiau. Dar daugiau - mes nežinome, kokiu būdu nulūžo dantis, nes kol kas kalbame tik apie abstraktų atvejį. Tačiau jeigu jo nulūžimas yra labai negražus, tai gali reikšti, kad tas dantys yra kaip nors kreivai lūžęs ir dėl to ten prasidėjęs dar didesnis irimas, gali atsirasti ėduonis ir kariesas. Dėl to būtina greičiau viską tvarkyti ivairiu rusiu protezais, išsirinkus tai, kas būtų patogiausia.

Protezavimas ir implantai - ką rinktis?

Daug pacientų iš pradžių būna pasimetę ir nežino, koks dantu atkurimas yra geresnis. Kas geriau - protezavimas ar implantavimas. Iš tiesų specialistai jums padėtų rasti geriausią sprendimą. Taigi, patys jūs turbūt nenuspręsti, kas yra geriausia, bet pasitardami su specialistais gausite geriausią atsakymą. Visgi, implantai laikomi pačiu patikimiausiu būdu, kuriuo atliekamas ilgalaikis dantu atkurimas. Jie yra įsriegiami į žandikaulius, o ant jų dedami ir protezai. Su metodika 4 on All galima gauti ir tokį rezultatą, kada ant 4 pagrindinių implantų dedamas visas dantų protezų tiltas. Tokiu būdu dantu restauravimas yra kur kas stabilesnis ir gali tarnauti visą gyvenimą. Protezai žinoma yra pigiau, jeigu vertintume juos tik kaip vienos dienos paslaugą. Tačiau turint omenyje, kad juos nuolat reikės prižiūrėti, keisti, taisyti, tarsi geresnė investicija yra implantavimas. Vieną kartą investavus, turi visą likusį gyvenimą.

Sėkmingi pavyzdžiai

Štai Birutė, kuriai klinika centre padėjo pasiekti norimą rezultatą, sako, kad ji neįsivaizduoja savęs be dantų implantų. Seniau buvo bandžiusi gyventi be dantų, bet tai buvo baisu. Stasys pritaria - jam atliktas protezavimas, ir dabar jis gali labai patogiai kramtyti, valgyti, net ir riešutų kartais išdrįsta nusipirkti, o ir nusišypsoti pilna dantų burna nebaisu.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyk komentarą