BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Erkinis encefalitas

Tikriausiai viena iš pačių nemaloniausių ligų daugelio žmonių yra įvardyjamas erkinis encefalitas, kuris neretai lemia ne tik iš tiesų nemalonią užsikrėtusiojo savijautą, bet ir ganėtinai ilgą gijimo procesą. Be to, erkinis encefalitas tam tikrose situacijose, priklausomai nuo ligos pobūdžio gali sukelti pačių įvairiausių, niekieno nepageidaujamų pasekmių, lemiančių būtinybę su jomis kovoti galbūt netgi visą gyvenimą. Visgi, iš tiesų džiugu, jog tikrai ne kiekvieną kartą, vos tik pastebėjus įsisiurbusią erkę tenka nerimauti dėl atitinkamos ligos sukeliamų nemalonių pojūčių ar galimų itin nepageidaujamų šio susirgimo rezultatų, kadangi tikrai ne kiekvienas iš tokių nariuotakojų nešioja konkretų, nemalonų užkratą. Kita vertus, niekada negalima ignoruoti pastebėto įkandimo, priešingai, vertėtų kuo skubiau pasistengti imtis reikalingų priemonių tam, kad būtų susiduriama su kiek įmanoma menkesne užsikrėtimo galimybe. Juk kuo anksčiau nepageidaujama erkė yra pašalinama, tuo didesnė tikimybė, jog virusas nėra pernešamas žmogui. O kadangi daugeliui asmenų, neturinčių reikalingų medicininių žinių, pakankamai neretai kyla klausimų, kokiu būdu turėtų būti atliekama erkinio encefalito diagnostika, visuomet, vos tik iškilus pagrįstoms abejonėms dėl ligos, tikrai vertėtų kreiptis pagalbos į profesionalų gydytoją. Juo labiau, kad atitinkamo susirgimo inkubacinis periodas užsikrėtusiam asmeniui, daugeliu atvejų gali nepasireikšti tikrai dar ne vieną dieną.

Pakankamai dažnai žmonėms, negalintiems pasigirti specifinėmis žiniomis, iškyla klausimų, kuo skiriasi erkinis encefalitas ar laimo liga viena nuo kitos bei ar jos gali pasireikšti, tarkime, asmeniui, jau įgijusiam imunitetą pirmajai iš jų. Juk jiems kartais tiesiog atrodo, jog erkė jokiu būdu neturėtų nešioti visiškai skirtingų užkratų, galinčių lemti šių abiejų, itin nemalonių ligų pasireiškimą. Visgi, erkinis encefalitas, ligos eiga, besivystanti dėl žmogaus organizme atsiraduso būdingo viruso, pasižymi visiškai kitokiais bei neretai ganėtinai pavojingais simptomais, kuriems šalinti įprastais atvejais gali prireikti specifinių priemonių. Tuo tarpu pasireiškianti laimo liga dažniausiai pareikalauja ir visiškai kitokių gydymo planų, leidžiančių geriausiai pagelbėti sergančiajam. Be jokios abejonės, niekas neturėtų užmiršti, jog vienai ar kitai ligai išgydyti reikalingas priemones paskirti visuomet turėtų tik gydytojas, nes be jo kvalifikuotos pagalbos šiuo atžvilgiu, kai kuriais atvejais tenka susidurti ir su itin nemaloniais rezultatais, atsiradusiais dėl besivystančių tam tikros ligos simptomų. Juk, pavyzdžiui, žmogui pasireiškęs erkinis encefalitas pasekmes kartais kelia iš tiesų ganėtinai ilgą laiką, tuo tarpu jų visiškai atsikratyti galėtų padėti tik tinkamu metu į gydymo procesą įsiterpiantis medikas, turintis pakankamai patirties konkrečioje srityje. Bet kokiu atveju, daugybei žmonių ypatingai gąsdinanti situacija pasirodo tuomet, kai pasireiškia erkinis encefalitas vaikams, kurie daugeliui suaugusiųjų atrodo beveik neatsparūs tokios ligos simptomams. Kita vertus, paprastai mažiesiems jie pasireiškia kiek kitaip nei paaugliams ar subrendusiems žmonėms. Dažniausiai kiek lengviau, tačiau, nepriklausomai nuo to, kokio amžiaus asmuo yra užsikrėtęs atitinkamos ligos virusu, į jos gydymą tiesiog privalu žiūrėti iš tiesų atsakingai.

Taigi, jei dėl erkės įsisiurbimo yra įtariamas erkinis encefalitas, diagnostika šios ligos atžvilgiu niekada neturėtų būti vykdoma be profesionalo pagalbos. Juk šis virusas iš tiesų dažnai gali sukelti pakankamai nemalonių pasekmių, bet to, atitinkamos ligos ypatybės, kai kurių žmonių, negalinčių pasigirti pakankamu žinių kiekiu konkrečia tema, neretai yra maišomos ir su laimo liga, kuri taip pat gali būti sukeliama erkių įkandimo. Tuo tarpu, šie susirgimai tikrai juk negali būti įvardyjami kaip panašūs. Ir nors pakankamai dažnai užsikrėtimo faktą bet kuria iš šių dviejų ligų gali lemti būtent žmogaus atsakingumas tuomet, kai jis ketina keliauti į gamtą tuo metu, kuomet erkės yra aktyvios, erkinis encefalitas kartais gali sukelti akivaizdžiai sudėtingesnių pasekmių ligoniui.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyk komentarą