BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Kada prireikia dermatologo?

dermatologas

dermatologas

Kone visose gydymo, medicinos klinikose, įstaigose, dermatologas yra labai paklausus gydytojas, pas kurį neretai tenka ilgokai palaukti eilėje, norint patekti. Kalbamės su vienu iš gydytojų, prašome, kad jis papasakotų apie savo darbo specifiką, o galbūt duotų žmonėms ir kažkokių patarimų apie odos priežiūrą.
Sveiki, pradėsiu nuo paprasto klausimo, kurio visada norėjau paklausti. Kas yra sunkiausia dermatologo darbe?
Sunkiausia turbūt, kaip ir visuose darbuose, neprarasti meilės savo profesijai. Jeigu nori tikrai geras dermatologas Vilniuje, jeigu nori, kad apie tave sklistų geri atsiliepimai, tai turi stengtis dėl to. Kiekvienas pacientas yra svarbus, ir kiekvienam jam turi parodyti pakankamai dėmesio. Jeigu to nepadarysi, jeigu bent vieną iš, sakykime, per mėnesį ateinančių kelių šimtų, aptarnausi blogai, tavo reputacija nukentės. Taigi, viena vertus, dermatologas turi mylėti savo darbą tiesiog tam, kad tai jam teiktų malonumą, kad kiekviena diena prisipildytų maloniais darbais, o ne bjauriomis pareigomis. Kita vertus, atsiduoti savo sričiai reikia ir todėl, kad tokie gydytojai yra atidesni, jei labiau stengiasi, jei žiūri į kiekvieną sutrikimą taip, kaip detektyvas žiūri į tiriamą bylą: siekdami suprasti, išsiaiškinti, kas ir kodėl čia yra, kiekviena ligos istorija, tarsi viliojanti mįslė. Kai taip žiūrima, tai ir padaroma viskas, kas geriausio, taigi, apie tokį gydytoją niekada nepasklis kažkokios blogos kalbos.
Dėl ko dažniausiai žmonės ateina? Juk turbūt nesvarbu, ar dermatologas Kaune, ar Vilniuje, bet visi su panašiomis bėdomis renkasi?
Na, man yra tekę dirbti vidurio Lietuvoje ir pajūryje, tai būtent pastarasis regionas turi daugiau vietos geografijai būdingų bruožų, o visur kitur viskas maždaug tas pats. Tarkime, Klaipėdoje vis tiek yra didelė paplūdimių kultūra, tai vasaros miestas, dėl to pasitaiko visokių sutrikimų, susijusių su saule, su nudegimais, su alergija saulei, arba tiesiog siekiama iš anksto pasidomėti, kaip odą saugoti, todėl ir būna reikalingas dermatologas. Vilnius tokių problemų turi mažiau. Kaip tik panašu, kad labiau iš sostinės vasarą žmonės linkę pabėgti kur nors į kaimus, sodybas ar užsienį, taigi, čia tos vasaros problemų puokštės kaip ir nepastebiu. Nors būna ir taip, kad žmonėms dermatologas reikalingas tiesiog tam, kad prieš išvažiuodami į kokią saulėtą vietą, jie iš anksto pasitartų dėl galimų pavojų.
Tai kokie visgi dažniausi tie visiems būdingi sutrikimai?
Yra keli tipai sutrikimų. Yra sezoniniai: saulės nudegimai, alergijos tai pačiai saulei arba gėlių žydėjimui, taip pat yra žieminiai nušalimai, neigiama reakcija į šaltį ir pan. Yra labai daug žmonių ateinančių parodyti savo apgamus. Dermatologas Vilniuje, Kauno g. dirbantis man yra pasakojęs, kad tai dažnai susiję su žiniasklaida. Kai tik kažkur per televiziją, ar kokiam populiariame portale pasirodo naujienos apie vėžį, apie netipinius apgamus ir jų simptomus, kada yra vėžys, taip žmonės iškart ima apsižiūrinėti savo kūną, pastebi apgamų, dvejoja, ar jie gerai išaugę, ar blogai, neša juos mums. Žinoma, tai, ką pastebėjo dermatologas Kauno g., nėra kažkas labai specifiško, nes tokius pastebėjimus neretai gali padaryti ir visi kiti gydytojai. Labai veikia žiniasklaida, apie ką yra kalbama, dėl to ir ateina paskui besiskųsdami.
Ir kaip gydote apgamus?
Na, labai dažnai jie būna gėrybiniai, beveik nepasitaiko, kad jie būtų piktybiniai. Man tik kartą toks atvejis buvęs, ir tada jau perduodi pacientą į onkologų rankas. O šiaip paprastai klausi žmogaus, ar tas apgamas tokioje vietoje, kad jam trukdo, tarkime, trinasi į drabužius ir pan. Jeigu paaiškėja, jog taip, tada siūloma nemokamai šalinti apgamą.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Comments are closed.