BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Padedant poroms susilaukti sveiko kūdikio

Nuosava vaisingumo klinika, atrodytų, nėra tipinė kiekvieno dvidešimtmečio svajonė. Net jei tai ir mediciną studijuojantis, apie ginekologijos kryptį svajojantis jaunuolis. Po dvylikos metų, jau būdamas trisdešimt dvejų, vilnietis Antanas visgi išpildė savo troškimą ir padedamas žmonos atidarė klinika, kurioje konsultuoja poras, norinčias sulaukti šeimos pagausėjimo. Kokias paslaugas įstaigoje teikia Antanas ir kas vyrą paskatino atidaryti tokį centrą? Kokia yra tobulos vaisingumo klinikos vizija?

Sprendžiant, kur pradėti veiklą

Paklaustas apie veiklos pradžią, Antanas atsakė, kad pirmas iššūkis buvo sprendimas, kur atidaryti centrą: „Pats esu iš Vilniaus, tad pirma mano mintis ir buvo - vaisingumo klinika vilniuje. Vis dėlto, ilgus studijų metus praleidau laikinojoje sostinėje, kur ne tik pasijaučiau kaip namuose, bet ir įgijau nemažai naudingų pažinčių. Mąsčiau apie tai, kad vaisingumo klinika kaune irgi yra labai reikalinga. Galiausiai gavau pasiūlymą atidaryti vaisingumo klinika klaipedoje. Nieko sau puokštė, ar ne? Kaip apsispręsti? Galvoje sukosi daugybė minčių, bet galutinį atsakymą man pašnibždėjo žmona. Ji pati norėjo dirbti Vilniuje, kur gimė, užaugo ir praleido visą gyvenimą, tad nusileidau jai ir maždaug per metus įvykdėme projektą - atidarėme nuosavą centrą, kuriame dirbame su poromis, turinčiomis vaisingumo problemų.”.

Visa ko pradžia

Antanas, vos pradėjęs studijuoti mediciną, nusprendė, kad ateityje bus ginekologas. Nieko keisto, tačiau troškimas padėti nevaisingoms moterims ir vyrams - tai jau šis tas įdomesnio. Kaip jaunam vyrui kilo mintis imtis tokios veiklos? „Mane nuo pat vaikystės žavėjo visa žmogaus reprodukcinė sistema. Abu mano tėvai yra gydytojai, tad nuo pat mažumės turėjau priėjimą prie medicininės literatūros. Ten, kol dar nemokėjau skaityti, analizuodavau žmogaus anatomiją, o vėliau pradėjau pažintį su terminais, aiškinimais, kaip viskas vyksta. Mano mama yra akušerė, o tėtis - bendrosios praktikos gydytojas. Taigi, nesunku atspėti, kas mane mokė daugiausiai.”. Antanas prisipažįsta, kad vaisingumo klinika jam niekad neatrodė kaip potencialiai pelningas verslas: „Suvokiau, kad nevaisingumo gydymas yra labiau misija nei verslas. Juk čia kalbama apie naujos gyvybės pasirodymą žemėje. Nenoriu pasirodyti ypač sentimentalus ar neracionalus idealistas, bet patys pagalvokite: moteris yra sutverta tam, kad išnešiotų kūdikį - naują, savarankišką žmogų, asmenybę, individualybę. Tai nuostabu.”. Pasirodo, nevaisingumas yra gana dažna problema, su kuria būna priverstos susidurti ne tik vyresnės, bet ir jauno amžiaus poros. Partneriai apie iššūkį šioje srityje gali nieko neįtarti, bet kai bandymai pradėti kūdikį tampa nesėkmingi, susimąsto apie priežastis. Būtent jos ir tiriamos Antano atidarytoje klinikoje.

Klinikoje teikiamos paslaugos: nuo ginekologinės iki psichologinės pagalbos

„Centre tiriame šeimos, tiek vyro, tiek moters, galimybes pradėti naują gyvybę. Klinika yra ta vieta, kur tiriamos nevaisingumo priežastys ir ieškoma būdų, kaip porai padėti susilaukti vaiko, jei toks yra jų noras. Be to, čia teikiame ginekologijos paslaugas moterims, organizuojame įvairius mokymus. Jų metu šviečiame jaunus ir vyresnius žmones, informuojame juos apie tai, kad sveikas vaisingumas yra ne tik lemtis, bet ir nuo bendros savijautos priklausantis dalykas. Turiu omenyje, vaisingumui tiesioginės įtakos turi moters ar vyro gyvenimo būdas, mityba, tam tikrų preparatų vartojimas. Galiausiai, klinikoje teikiame ir psichologo konsultacijas. Už tai atsakinga mano žmona, turinti beveik dešimties metų praktiką. Ji padeda poroms, kurios praranda artumą, stokoja pasitikėjimo savimi ir vienas kitu. Trumpai tariant, mūsų vaisingumo klinika yra ta vieta, kur galima sulaukti įvairių krypčių pagalbos. Mūsų tikslas - laimingi sutuoktiniai, susilaukiantys sveiko kūdikio.”.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Comments are closed.