BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Plastine chirurgija

Ar jūsų kūnas tobulas?

Plastine chirurgija

Plastine chirurgija

Vargu, ar lengva būtų rasti žmogų, kuris yra visiškai patenkintas savo kūnu. Plastine chirurgija daugybei žmonių yra vienintelis kelias į meilę sau. Žinoma, dalis kamuojančių kompleksų yra nepagrįsti, psichologinio pobūdžio. Tuomet išsprendus psichologines problemas nebereikalinga jokia operacija. Tačiau nė kiek ne rečiau tokia chirurgija žmones domina dėl įgimtų kūno defektų. Pavyzdžiui, didelės, atlėpusios ausys ar kreiva nosis gali būti patyčių priežastimi ne vien vaikystėje, bet ir suaugus. Taip pat nemaža dalis besidominčiųjų plastine operacija yra patyrę įvairias traumas, išgyvenę avarijas ar kitokius nelaimingus atsitikimus.

Estetika – dar ne viskas

Gali atrodyti, kad plastine chirurgija reikalinga tik tam, kad žmogus atrodytų gražiai. Žinoma, tame yra tiesos. Viena populiariausių plastinių operacijų, kurios pageidauja dailiosios lyties atstovės, yra tiesiogiai susijusi su moteriškumu. Dažnai tai, su kuo asocijuojasi plastine chirurgija krutu didinimas. Tokia operacija atliekama toms, kurios siekia atgauti iki žindymo krūtimi buvusią krūtų formą. Taip pat – toms, kurios nėra gamtos apdovanotos dailia, iškilia krūtine. Nauja yra tai, kad tokia krūtų chirurgija atliekama ne vien naudojant garsiuosius silikoninius implantus. Moterys gali pasirinkti keleriopą operaciją – atliekamas riebalų nusiurbimas, ir natūralūs audiniai perkeliami į krūtis.

Grožio vardan atliekama ir kitokia plastine chirurgija lupu didinimas. Anksčiau tokios operacijos nebuvo dažnos, nes nerimauta dėl matomų implantų. Tačiau toks nerimas visiškai nepagrįstas. Šiuo metu gali būti didinamos ir abi, ir viena kuri nors (apatinė arba viršutinė) lūpa. Efektas gali būti trumpalaikis (iki vienerių metų). Tokiu atveju naudojami specialūs preparatai. Ilgalaikiam efektui naudojami silikono implantai. Parenkama tokia jų forma ir dydis, kad lūpos atrodo visiškai natūraliai.

Tačiau minėtas požiūris, kad plastine chirurgija atlieka tik estetinę funkciją, nėra visiškai teisingas. Labai dažnai operacija gali tiesiog išgelbėti gyvybę. Puikus pavyzdys yra plastine chirurgija apgamu salinimas. Daugelis yra girdėję, kokie pavojingi gali būti kai kurie apgamai. Dalis tokių odos darinių palaipsniui virsta blogybiniais. Kitaip tariant, kai kurių apgamų pašalinimas išgelbėja nuo vėžio. Taip pat ne vien dėl estetikos atliekama blauzdu plastine chirurgija. Žinoma, dalis tokią plastine operaciją pasirinkusiųjų trokšta išoriškai raumeningesnių kojų. Tačiau kita pacientų dalis turi įgimtų trūkumų (X ar O formos kojas). Specialūs blauzdų implantai lemia ne tik grožį, bet ir judėjimo kokybę. Taigi, estetika tėra viena iš plastinės chirurgijos sričių.

Profesionalumas – kokybės garantija

Ryžtantis fiziniams pokyčiams svarbu ne tik žinoti jų motyvus. Siekiant sėkmingų rezultatų būtina pasirūpinti, kad plastinę operaciją atliktų savo srities profesionalai. Be to, jų žinios ir patirtis gali lemti pasitikėjimą. Daugybę informacijos apie procedūrą, specialistus, gydymą galima rasti internete. Pavyzdžiui, surasti kompetentingą, ilgametę patirtį turintį plastikos chirurgą galima remiantis kitų pacientų nuomone. Tokiu atveju verta pasinaudoti paieškos frazėmis plastine chirurgija atsiliepimai, lūpų korekcija atsiliepimai ir panašiai.

Lygiai taip pat naudinga pasidomėti ir planuojamų operacijų kainomis. Plastine chirurgija kainos atžvilgiu gali skirtis priklausomai nuo specialisto, individualios paciento būklės, operacijos sudėtingumo, naudojamų medžiagų ir kitų veiksnių. Vis dėlto internete galima aptikti apytiksles kainas ir jas palyginti. Jos gali skirtis netgi tame pačiame mieste: plastine chirurgija vilniuje ir kituose Lietuvos didmiesčiuose siūlo daugybė klinikų. Dėl to, pavyzdžiui, jei planuojama operacija sostinėje, į paieškos sistemą verta įvesti raktinę frazę plastine chirurgija vilniuje kainos.

Plastinės chirurgijos ištakos siekia net senovės Indiją. Kūnas – tai žmogaus individualumo indas, todėl nuo seniausių laikų labai svarbu, kad jis būtų proporcingas ir patrauklus. Plastine chirurgija labai dažnai padeda mylėti save. O juk tik save mylintį ir gerbiantį žmogų gali pamilti kiti. Sakoma, kad tobulybė nepasiekiama, tačiau visuomet verta apmąstyti būdus, kaip netobulą kūną paversti bent šiek tiek tobulesniu.

Patiko (0)

Rodyk draugams

1 komentaras | “Plastine chirurgija”

  1.   Lukrecija rašo:

    Visiškai sutinku su autoriumi, kad turbūt nėra nei vieno žmogaus, kuris būtų visiškai patenkintas ir nenorėtų nieko savo kūne pakeisti. Nors pati operacijos darytis nesiryžčiau niekada, bet paprastos grožio procedūros kaip lūpų putlinimas man atrodo geras atradimas :)

Rašyk komentarą