BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Seno žmogaus priežiūra

Daug kam kyla minčių apie tai, kad užsienyje būtų visai neblogai užsidirbti, prižiūrint senus žmones. Tačiau delfi.lt ne kartą pažymėjo, kad šis darbas – ne tik pelningas, bet ir reikalaujantis daug pastangų. Pakalbėkime apie tai, ką tenka patirti tiems, kas vis dėlto užsibrėžia dirbti būtent tokį darbą.

Maistas

Maistas

Maistas

Jeigu jums teks kada nors gyvenime prižiūrėti seną žmogų, tikrai nemažai dėmesio skirsite senuko mitybos įpročiams – jie visai kitokie nei jūsų pačių. Labai dažnai seni žmonės neturi taip gerai veikiančių žarnyno ir virškinimo organų bei sistemų, tad tenka maistu mėgautis visai kitokiu. Jeigu jau prižiūrite seną žmogų, galbūt teks pamiršti keptą, rūkytą maistą. Svarbu, kad jis nebūtų ir labai karštas, kad nenudegintų.

Ir žinoma – jokių kietų neįkandamų dalykų. Nereikia ir delfi.lt rašyti, kad būtų aišku. Jog į senatvę visada sudyla žmogaus dantys, atsiranda protezai, keramika arba plastikas. Su tokiais įkąsti kur kas sunkiau. Taigi, nebebus riešutų, kieto nesusikramtančio kepsnio, irisų ir kietų kepinių. Kuo prastesnė situacija su dantimis, tuo labiau teks valgyti tokius dalykus kaip košės, tyrelės ir pan.

Tačiau visa maisto didžiausia gudrybė yra tai, ką senas žmogus jums sakys dėl jo. Kažkas nutinka, kad senatvėje pasikeičia maisto suvokimas. O gal tiesiog pats gyvenimas pritrūksta spalvų, tada nežinia, ką kaltinti, ir kame ieškoti malonumų. Taigi ir maistas senukui tampa nebeskanus. Gali jam atrodyti, kad tai jūs neskaniai gaminate, o gal ne tuos patiekalus, kurių jis nori. Gal kartais senukas neišreikš jokių pageidavimų, sakys, ką pagaminsi, tas tiks. Tačiau, jau gavus porcija maisto, pastums ją toliau nuo savęs sakydamas „tik ne tai“.

Tad geriau stengtis išsiaiškinti, ką senukas valgytų, vien tam, kad paskui nebūtumėte apkaltinta, jog pagaminote ne tai, ko jis ar ji norėjo. Gali būti, kaip yra minėta delfi.lt, kad nuomonę jis keis labai dažnai, kabinėsis ar gal net kels scenas. Nereikia kelti, tai senas žmogus, o jūsų – toks jau tas darbas. Svarbiausia – neleisti senukui iš viso nieko nevalgyti, kad ir kokių jis priežasčių bei pretekstų prisigalvos. Valgyti vis tiek visada būtina, kitaip visiškai nusilps organizmas ir pasibaigs paskutinės jėgos.

Miegas

Greičiausiai, jeigu taip nutiko, kad miegate ir gyvenate ten pat kur ir senukas, tai teks pakėsti jo miego režimą ir priderinti kaip savą. Reikia žinoti, kad senų žmonių miego ritmas dažnai tampa labai nereguliarus tiesiog dėl to, kad išdyla nervų sistema. Todėl nieko nuostabaus, jei senukas kelsis penktą ryto, o paskui valandėlei po pietų nusnūs fotelyje.

Daugiausiai miega kūdikiai – keliolika valandų. Suaugęs žmogus, kaip rašė delfi.lt miega apie 8 valandas. Na o patys vyriausi, seni žmonės, jau pramiega iš viso mažai, kartais tik 6 ar 5 valandas. Miego sutrikimai atsiranda ir dėl to, kad nėra fizinio aktyvumo. Kai jo nėra, žmogus mažiau pavargsta, jam nebereikia tiek daug energijos.

Atmintis

Turėkite omenyje, kad bendrausite su žmogumi, kurio senas ne tik kūnas, bet ir protas. Taip, kaip atsisako veikti akys ar žarnynas, taip pat atsisako gerai funkcionuoti ir protas. Nenustebkite ir nepykite, jeigu senas žmogus pamiršta, kur laiko savo daiktus, kada reikia eiti į tualetą, ar netgi – koks jūsų vardas. Kai kankina Alzhaimeris, paprastai lengva yra prisiminti labai seniai, jaunystėje ar vaikystėje buvusius įvykius, bet kas nutiko ką tik – to nebeprisiminsi taip lengvai.

Patiko (0)

Rodyk draugams

1 komentaras | “Seno žmogaus priežiūra”

  1.   sveikatasvarbiausia rašo:

    Faktas, seno žmogaus priežiūra ir gyvenimo ritmas visai kitokie. Tik kad ne visuomet pavyksta viską sureguliuot. Dar reikia žiūrėti, kad ir tavęs nesureguliuotų :))

Rašyk komentarą