BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Spuogų problemos

Paauglystėje dermatologai Klaipedoje man buvo dažnai matomi žmonės. Jiems patikėdavau savo spuoguotą odą. Ja pasirūpinti buvo tikrai būtina. Ne vieną paauglį kankina spuogai. Tačiau, kol tikrai geras dermatologas Klaipedoje neperėmė mano odos į savo protingas rankas, tol ta problema buvo iš tiesų labai didelė. Atrodo, kad praėjau tikrą pragarą.

Viską dariau blogai

Taigi, pirmas dalykas, kurį man pasakė dermatologai Klaipedoje, kad nereikia spausti spuogų. Spuogai turi savo atsiradimo priežastis ir tam, kad jas išspręstum, turi pirmiausiai gilintis. Jeigu to nedarai, tuomet negali pasakyti, kodėl spuogai kyla. Aš, aišku, žinojau, kad čia kalti hormonai ir paauglystė. Tačiau, argi galėjau tai pašalinti? Bent jau, kol dermatologas Klaipedoje man nepadėjo susivokti, tai tikrai nemažai turėjau vargti su tuo. Atrodė, kad vienintelis būdas, kuriuo galiu sau padėti, tai išspausti tuos spuogus.

Dabar dažnai tarp odos gydytojų ir net tarp kosmetikos platintojų vartojamas terminas „pasėjo spuogus”. Iš tiesų, būtent taip ir nutinka, kai nori turėti sveiką ir gražią uodą, tačiau ją teršia spuogai. Tada tu bandai tuos spuogus išgydyti ir pašalinti tiesiog išspaudžiant. Tačiau tiesa tokia, kad tie spuogai turi tam tikrą infekciją, ir tada, kai juos išspaudžiame, tad mes tarsi „pasėjame” užkratą ant visos odos. Vadinasi, reikia būti labai atsargiais ir stengtis nepasėti spuogų. Tokiu atveju, tai reiškia, kad spuogų spaudimas ne sumažina spuogus ant veido, o tiesiog padaro viską dar blogiau.
Kitas dalykas, apie kurį man pasakė dermatologe Klaipedoje, tai buvo odos valymas. Kadangi mano oda buvo riebaluota, tai norėdavau, kad ji būtų sausesnė. Kas galėtų būti dar labiau sausinantis odą dalykas, jeigu ne muilas. Veidui prausti aš naudodavau paprasčiausią muilą. Manydavau, kad jis tinkamai nusausins man odą ir ji nebebus tokia riebaluota. Tačiau, kaip paaiškėjo, mano oda dėl muilo elgdavosi priešingai, negu aš norėdavau. Pajutusi tiesiog kone mirtiną išsausėjimą, ji greitai įjungdavo pavojaus signalus. Reikia gelbėti sausą odą, štai ką suprasdavo oda. Taigi, ji tuojau iš savo odos gelmių paduodavo kuo daugiau drėgmės į paviršių, o ta drėgmė ir būdavo tie riebalai. Taigi, oda tapdavo netrukus dar labiau riebi.

Dermatologijos centras Klaipedoje padėjo

Pirmiausiai sužinojusi šiuos veiksnius ir ką darau ne taip, ėmiau odą prižiūrėti geriau. Nebedariau tų kankinančių dalykų, tokių, kaip spuogų spaudimą. Galima tiesiog naudoti tam tikrą pleistrą arba kremą, kuris panaikins ir nusausins spuogus. O kartu jų ir išdygs vis mažiau, kadangi jie nebus pasėjami su vis nauja infekcija. Taip pat yra dar vienas dalykas, kodėl man ėmė oda geriau atrodyti. Aš daugiau jos nebeploviau tiesiog su muilu. Ėmiau naudoti specialius prausiklius, skirtus paprasčiausiai riebiai odai. Taigi, susitvarkė ir ši problema.

Taip pat privatus dermatologai Klaipedoje patarė naudoti specialias mediciniškai patvirtintas medžiagas. Kosmetika iš parduotuvės ne visada gali būti gera ir tinkama. Labai dažnai ji turi būti atitaikyta odai. Kiekvienos odos poreikiai yra skirtingi, ir nežinant, ką tepti ant odos, galima sau labai daug pakenkti. Todėl reikia, kad netgi dermatologas nustatytų, kokia čia yra oda, koks odos tipas, ir tai padėtų išsiaiškinti, kokią kosmetiką galima naudoti, o kokią - ne. Man buvo pritaikytas tarsi receptas. Turiu naudoti veidą valančią molio kaukę, taip pat specialų losjoną, o dar svarbiau - tinkamus ir reikalingus kremus. Žinoma, reikia ir specialių valymo priemonių. Dermatologai svarstė ir dėl hormoninio gydymo, tačiau, galų gale, buvo nuspręsta, kad hormoniniam gydymui dar ne laikas, viskas turėtų išsispręsti paprastais būdais.

Patiko (0)

Rodyk draugams

komentarai (2) | “Spuogų problemos”

  1.   Airis rašo:

    Spuogai ant veido kankina daugelį jaunų žmonių. Ir priemonių efektyviai išspręsti tai nėra daug. Noriu pasidalinti gydymo metodikomis ir atrasta įstaiga kuri tikrai duoda rezultatus: http://www.azuolynospa.lt/injekcijos-veidui-kaune/prp-autologiniu-lasteliu-injekcijos.119/

  2.   Vilius rašo:

    Airi, ar jūsų rekomenduotas dermatologas Vilniuje teikia tokias paslaugas, ar būtina vykti į Kauną? Nes labai įdomiai skamba ši procedūra.

Rašyk komentarą