BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Sveika mityba

Sveika mityba daro žmones laimingais

Sveika mityba

Sveika mityba

Sveika mityba yra sveiko kūno ir sveikos sąmonės pagrindas. Sveikai besimaitinantis žmogus nesusiduria su didelėmis sveikatos problemomis, turi stiprų imunitetą, be to, jo psichologinė būsena yra visiškai stabili ir subalansuota. Dažnai dėl didelio gyvenimo tempo nesureikšminame maitinimosi ir darome vieną didžiausių klaidų savo gyvenime. Maistas yra viso organizmo variklis ir tik sveika mityba gali lemti pilnavertišką gyvenimą.

Sveikos mitybos principus būtina išmanyti

Sveika mityba nėra vien tik daug vitaminų turinčių vaisių ir daržovių valgymas. Subalansuota mityba - tai pakankamas kiekis skirtingų organizmui reikalingų medžiagų pasisavinimas kasdieniame gyvenime. Norint maitintis sveikai, būtina turėti tam reikalingų žinių. Svarbu išmanyti, kiek, kokių medžiagų turi skirtingi maisto produktai ir kiek kiekvienos jų reikia mūsų organizmui. Kasdien kūnas turi gauti subalansuotą kiekį svarbiausių vitaminų bei mineralų. Jų gauname per vaisius, daržoves, mėsą, žuvį, riešutus. Jei per maistą gaunamų medžiagų nepakanka, būtina vartoti maisto papildus. Norint nustatyti, ar organizmas gauna pakankamą kiekį reikalingų medžiagų, patartina profilaktiškai tikrintis kraują, mat ši organizmo dalis - tai viso kūno atspindys, parodantis, ko turime per mažai ir į ką reikėtų atkreipti dėmesį.

Informacija literatūroje ir internete

Informacijos apie sveika mityba galima gauti iš įvairių šaltinių. Vienas jų - sveika mitybą aprašančios knygos. Pastaruoju metu itin populiaria tapo literatūra apie mityba. Tai mokslo populiarinimo ir savišvietos knygos, kuriose ne moksline ir nenuobodžia kalba aprašoma, kokiais principais reikia remtis, siekiant gyventi sveikai ir retai lankytis gydymo įstaigose. Tokioje literatūroje pateikiami gyvenimiški pavyzdžiai, įvairūs receptai, paprasta kalba aiškinama, kiek ir kokių produktų būtina suvartoti. Be to, ši literatūra dažnai pateikia įvairių įdomių liaudies receptų ir priemonių įvairioms problemoms spręsti. Jei tokių knygų kaina yra per didelė, jas skolintis galima iš bibliotekų. Žinoma, informacijos gausu ir internete. Skirtinguose sveikatingumo ir medicinos interneto portaluose ar mėgėjiškuose tinklaraščiuose aprašomas maisto derinimas ir galimybės tai daryti tinkamai, patariama, ko ir kiek vartoti bei pateikiami grįsti sveika mityba receptai.

Dietologai sudaro individualų mitybos planą

Norintieji propaguoti sveika gyvensena, gali kreiptis ir į specialistus. Apie sveika mityba konsultuoja dietologai, kurie dirba kiekvienoje viešoje ligoninėje ar poliklinikoje. Be to, galima kreiptis ir į privačiai paslaugas teikiančius ir konsultuojančius medikus. Dietologai pagal daugybę skirtingų kriterijų individualiai sudaro mitybos planą, kurio laikantis, organizmas gauna visų reikalingų medžiagų ir žmogus nesusiduria su sveikatos problemomis. Pavyzdžiui, maitinimosi specialistai gali patarti sveika mityba pagal kraujo grupe. Žinoma, jei renkamasi konsultuotis su privačiai dirbančiu dietologu, tai kainuoja, tačiau sveikatai pinigų gailėti nereikėtų. Svarbu suprasti, kad jei nesirūpinama sveika mityba ir gyvensena, vėliau sveikatos problemų sprendimas gali kainuoti kur kas daugiau nei dietologo paslaugos.

Sveika mityba ir subalansuotas sportas

Žinoma, sveika mityba nieko verta, jei kūnas nėra fiziškai aktyvus. Sveiką maitinimąsi būtina derinti su sportu. Tai nereiškia, kad kasdien būtina nubėgti po dešimt kilometrų - pakanka bent kartą per savaitę išeiti pabėgioti, apsilankyti sporto klube ar valandą pasportuoti savo namuose. Dažną atbaido sportas, tačiau galima pasirinkti mėgstamą ir patinkančią fizinio aktyvumo sritį. Pavyzdžiui, galite plaukioti baseine, važinėtis riedučiais, šokti ar čiuožinėti ledo arenoje. Visos šios pramogos - taip pat sportas, padėsiantis išlaikyti kūno formas. Jei pats neišmanote, kaip, kur ir kada sportuoti, galite kreiptis į profesionalų trenerį, kuris sudarys individualų fizinės apkrovos planą. Sveika mityba sportuojant lemia kur kas didesnį teigiamą poveikį mūsų kūnui nei suderintas maitinimasis be jokio fizinio aktyvumo. Svarbu suprasti, kad sveika mityba ir sportas - tai neatsiejami dalykai, lemiantys gyvenimą be medikų pagalbos.

Patiko (0)

Rodyk draugams

1 komentaras | “Sveika mityba”

  1.   sveikatasvarbiausia rašo:

    Nuo sveiko maisto viskas ir prasideda, ne veltui yra sakoma, kad ką valgai, toks ir esi.

Rašyk komentarą