BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Kaip ištarti gripui „ne“?

skiepai-nuo-gripo-kaina

Išvengti peršalimo nėra lengva. Tačiau peršalimas - ne pavojingiausia kas sezoną pasikartojanti liga. Žiniasklaidoje vis daugiau dėmesio sulaukia skiepai nuo gripo. Vieni teigia, kad tai - farmacininkų pelno triukas. Tačiau kiti yra įsitikinę, kad pasiskiepijus yra lengviau sėkmingai ištverti kiekvieną rizikingą laikotarpį.

Gripas ir peršalimas - ne tas pats

Nuovargio pojūtis, sloga, gerklės skausmas, pakilusi temperatūra yra simptomai, kuriuos įprasta priskirti peršalimui. Tačiau klaidinga diagnozė gali kainuoti labai daug. Gripas - gerokai pavojingesnė ir klastingesnė liga. Net ir nuosekliai negydomas peršalimas, priklausomai nuo paciento imuniteto, gali praeiti per savaitę. Tačiau tinkamai negydomas gripas gali pasibaigti mirtimi. Todėl kai siūloma vakcina nuo gripo atsiliepimai nėra patikimiausias argumentas sprendimui.

Nors skiepai nuo gripo kaina gali tikrai nevilioti, jų nauda yra neginčijama. Paprastai ši liga atpažįstama iš staiga ženkliai pakilusios kūno temperatūros, sauso kosulio, sąnarių ir raumenų skausmo, ypatingo silpnumo, slogos. Dažnai teigiama, kad užsikrėsti galima tik per orą, tačiau tam užtenka ir tiesioginio kontakto su sergančiu žmogumi (pavyzdžiui, rankos paspaudimo). Susirgti gali bet kokio amžiaus žmonės. Tačiau su ypatinga rizika susiduria vyresniojo amžiaus žmonės, nėščiosios, sergantieji lėtinėmis ligomis, vaikai nuo 6 mėn. iki 12 metų.

Net 15-30 proc. visų ligos atvejų baigiasi komplikacijomis. Jei šios ignoruojamos, paciento gali laukti mirtis. Laiku nepradėjus gydyti šios virusinės infekcijos, gali išsivystyti plaučių uždegimas, bronchitas, sinusitas, ausų uždegimas. Be to, sustiprėja visos lėtinės ligos (pavyzdžiui, alergija). Modernūs skiepai nuo gripo vaikams ir suaugusiems leidžia išvengti sunkių komplikacijų ir išsaugoti gyvybę.

Ką verta žinoti apie skiepus

Pasiskiepijimas laiku yra viena patikimiausių gripo prevencijos priemonių. Ji gerokai patikimesnė, nei vien kruopšti higiena, vengimas kontaktuoti su ligoniais. Vis dėlto geriausia derinti abi šias priemones. Klaidinga manyti, kad skiepai nuo gripo visiškai užkerta kelią ligai. Iš tiesų gripą gali sukelti apie 200 virusų, kurie mutuoja kiekvieną sezoną.

Tačiau pasiskiepijus gripu persergama lengviau, o galimos komplikacijos būna ne tokios pavojingos. Skiepas gali efektyviai apsaugoti nuo neigiamo viruso Influenza poveikio. Vis dėlto tokia prevencijos priemonė nėra visagalė. Sėkmė užtikrinama 80-90 atvejų iš 100. Taigi, sunaikinti virusų keliamą pavojų visiškai kol kas dar nėra įmanoma.

Skiepų priešininkai teigia, kad tokiu būdu galima smarkiai susirgti. Tai - taip pat netiesa. Kadangi imuninė sistema intensyviai kovoja su svetimkūniais ir kuria galingus antikūnius, žmogus po skiepo gali jaustis nemaloniai. Jį gali varginti gripo simptomus primenantis sąnarių, raumenų maudimas, sloga, gerklės skausmas, kiek pakilusi kūno temperatūra. Tačiau tai - tik silpnas šalutinis poveikis, kurį gali sukelti skiepai nuo gripo vilniuje ar bet kuriame kitame mieste.

Netiesa ir tai, kad pasiskiepijus imunitetas atsiranda iš karto. Pirmieji patikimi antikūniai organizme atsiranda praėjus maždaug 2 savaitėms. Jų kiekis, tad ir imuniteto stiprumas, toliau nuosekliai auga iki 6-8 savaitės. Tuomet atsparumas gripui ima mažėti. Todėl, nors skiepai nuo gripo kaina gali kiek gąsdinti, verta skiepytis dažniau. Tai ypač aktualu medikams, žmonėms, daug laiko praleidžiantiems bendrose patalpose, viešajame transporte.

Gripu galima sėkmingai persirgti ir nepasiskiepijus. Tačiau finansiniai nuostoliai, patiriami gydant sudėtingą komplikaciją, yra gerokai didesni nei vakcinos kaina. Todėl skiepai nuo gripo tikrai gali padėti išsaugoti gerą savijautą, darbingumą ir apsaugoti nuo finansinių rūpesčių. Juk medicina kasdien tobulėja tam, kad žmogus galėtų mėgautis gyvenimu kuo ilgiau.

Patiko (0)

Rodyk draugams

komentarai (2) | “Kaip ištarti gripui „ne“?”

  1.   ele1234 rašo:

    O aš tik pajutusi peršalimo simptomus geriu daug arbatos su medumi ir nusiperku preparatų imunitetui sitiprinti!

    https://www.gudruciovaistine.lt/

  2.   maisto papildai rašo:

    Ir as perku ivairius lasiukus ir tabletes imuniteto stiprinimui, dabar nepamenu, kada sirgau!

Rašyk komentarą